išmanioji atliekų valdymo sistema

Atliekų stebėjimo sprendimas

 

Sensoneo atliekų stebėsenos sprendimas leidžia miestams ir įmonėms identifikuoti ir suprasti sudėtingą atliekų susidarymo dinamiką. Sprendimas suteikia realaus laiko internetinę prieigą prie duomenų, susijusių su stebimomis šiukšliadėžėmis, dėžėmis ar konteineriais. Atliekų stebėsenos sprendimas sujungia išmaniuosius jutiklius, išmaniąją atliekų tvarkymo programinės įrangos sistemą ir mobiliąją programėlę gyventojams.

Išmanieji jutikliai naudoja ultragarso technologiją, kad kelis kartus per dieną išmatuotų užpildymo lygį (kartu su kitais duomenimis) šiukšliadėžėse. Naudodamiesi įvairiais daiktų interneto tinklais (Sigfox, NB-IoT, LoRaWAN, GPRS), jutikliai siunčia duomenis į Sensoneo išmaniosios atliekų tvarkymo programinės įrangos sistemą – galingą debesijos pagrindu veikiančią platformą, skirtą duomenimis pagrįstoms kasdienėms operacijoms, kurią taip pat galima naudoti kaip atliekų tvarkymo programėlę.

Klientams suteikiama galimybė priimti duomenimis pagrįstus sprendimus ir optimizuoti atliekų surinkimo maršrutus, dažnumą ir transporto priemonių apkrovas, todėl maršrutai sutrumpėja bent 30 %.

Sensoneo išmanioji atliekų tvarkymo sistema

Ši galinga debesų kompiuterijos technologijomis paremta sistema padeda klientams konfigūruoti, stebėti ir planuoti kasdienę atliekų tvarkymo veiklą ir yra viena geriausių atliekų tvarkymo programų rinkoje. Skaitmeniniame žemėlapyje ir per “Stret view” klientas mato visas šiukšliadėžes, įskaitant talpą, atliekų rūšį, paskutinį matavimą, GPS buvimo vietą ir surinkimo grafiką arba surinkimo atpažinimą.

Galite sukurti išsamią šiukšliadėžių inventorizaciją, optimizuoti šiukšliadėžių vietą (talpa, kaina), registruoti techninės priežiūros faktą. Šiukšliadėžėms su išmaniaisiais jutikliais galite nustatyti ir konfigūruoti jutiklius, stebėti užpildymo lygį realiuoju laiku, matyti prognozes, planuoti surinkimo maršrutus, matyti surinkimo ataskaitas ir tvarkyti gyventojų pranešimus.

Atliekų tvarkymo programinės įranga prieinama 10 kalbų, o išmaniuosius duomenis apie atliekas galite integruoti į savo dabartinę sistemą naudodami API.

 

Išsamus šiukšliadėžių inventorius

 

Visas stebimas šiukšliadėžes ir stendus galima pamatyti žemėlapyje ir bet kada juos aplankyti naudojantis “Google” funkcija “Street View”. Žemėlapyje šiukšliadėžės ar stendai matomi kaip žali, oranžiniai arba raudoni apskritimai. Skaičius apskritime reiškia paskutinį matavimą (%).
Prietaisų skydelyje galite matyti išsamią informaciją apie šiukšliadėžę – talpą, atliekų tipą, paskutinį matavimą, GPS vietą ir surinkimo grafiką arba ištuštinimo atpažinimą.

Šiukšliadėžės stebėjimas realiuoju laiku

 

Prietaisų skydelyje rodomi realaus laiko duomenys apie šiukšliadėžių užpildymo lygius, kuriuos stebi išmanieji jutikliai.
Be užpildymo lygio procento, remiantis istoriniais duomenimis, įrankis numato, kada bus pilna šiukšliadėžė – viena iš funkcijų, kurių nėra net geriausiose atliekų tvarkymo programose. Jutikliai atpažįsta ir pakėlimus, tad galėsite patikrinti, kada paskutinį kartą buvo ištuštinta šiukšliadėžė.
Naudodami realaus laiko duomenis ir prognozes galite eliminuoti perpildytas šiukšliadėžes ir neberinkti pustuščių.

Brangios šiukšliadėžės

Padedame nustatyti šiukšliadėžes, kurios didina surinkimo išlaidas. Įrankis apskaičiuoja kiekvienos šiukšliadėžės reitingą pagal surinkimo sąnaudas. Įrankis atsižvelgia į vidutinį atstumą depo-šiukšliadėžė-išvežimas vietovėje. Įrankis priskiria šiukšliadėžei reitingą (1-10) ir apskaičiuoja atstumą nuo depo-šiukšliadėžės iškrovimo.
Galite perkelti depo arba iškrovimo vietą. Atsižvelgdami į reitingą galite koreguoti kainas.

Supraskite užpildymo ciklus

Koks yra šiukšliadėžės užpildymo ciklas? Žemėlapyje arba prietaisų skydelyje suraskite šiukšliadėžę ir peržiūrėkite jos užpildymo grafiką, kad pamatytumėte jos užpildymo ciklus ir per kelias pastarąsias savaites surinktus kiekius.
Jei šiukšliadėžė prisipildo labai greitai, galite apsvarstyti galimybę padidinti jos talpą, kad sutaupytumėte surinkimo išlaidas.

Nepraleiskite ištuštinimo

Kiek šiukšliadėžių praleidote praėjusią savaitę? Periodiškai renkamoms šiukšliadėžėms pateikiame “Ištuštinimo įvertinimą”. Įrankis fiksuoja paėmimus (jutiklis) ir palygina juos su grafiku.
Galite iš karto nustatyti visus praleistus ar nuo grafiko nutolusius paėmimus.

Sureguliuokite šiukšliadėžių pasiskirstymą

Užtikrinkite optimaliausią šiukšliadėžių paskirstymą. Nustatykite sritis, kuriose šiukšliadėžės paskirstytos tankiai arba retai. Užtikrinkite, kad stende būtų pateiktos visos šiukšlių rūšys.
Remdamiesi istoriniais duomenimis, prireikus galite koreguoti šiukšliadėžių talpą arba vietą.

Pašalinkite neefektyvius ištuštinimus

Eliminuokite pusiau tuščių šiukšliadėžių ištuštinimą. Jutikliai atpažįsta pakėlimus. Naudodami realiuoju laiku gaunamus duomenis apie užpildymo lygį ir atpažindami pakėlimus, galime parodyti, kiek pilnos yra jūsų ištuštinamos šiukšliadėžės.
Ataskaitoje rodoma, kokia pilna buvo šiukšliadėžė ją pakeliant. Iškart pamatysite visus neefektyvius paėmimus, kai šiukšliadėžė užpildyta mažiau nei 80 %.

Planuokite atliekų surinkimo maršrutus

Įrankis iš dalies automatizuoja atliekų surinkimo maršruto planavimą. Remdamiesi dabartiniu šiukšliadėžės užpildymo lygiu ir prognozėmis, kad ji bus visiškai užpildyta, galite reaguoti ir planuoti atliekų surinkimą.
Galite palyginti suplanuotus ir įvykdytus maršrutus, kad nustatytumėte bet kokius neatitikimus.

Apskaičiuokite sąnaudas

Atliekų tvarkymo programinė įranga naudoja kelis kintamuosius atliekų surinkimo išlaidoms apskaičiuoti ir padeda jas sumažinti. Žemiau žemėlapio galite matyti kiekvieno maršruto sąnaudas, sąnaudas/m3, sąnaudas/kg, trukmę, ilgį km, tūrį m3 ir svorį kg.
Be šiukšlių konteinerių, taip pat galite nustatyti surinkimo transporto priemones, sandėlius, iškrovimo vietas ir nustatyti su jomis susijusias išlaidas.

Matykite gyventojų pranešimus

Supažindinkite gyventojus su programėle “Gyventojų aplikacija”. Mobiliosios programėlės pagalba gyventojai gali pranešti apie bet kokias problemas, susijusias su šiukšliadėžėmis. Gyventojų pranešimus galite matyti prietaisų skydelyje.
Pranešimuose nurodomas šiukšliadėžės ID, GPS buvimo vieta, taip pat gyventojai gali pridėti nuotraukas. Naudotis programėle yra greičiau ir paprasčiau nei pranešti el. paštu ar socialiniais tinklais.